Vespa inowacja 1947
Innowacja z 1947 roku jest w drodze i nadal ciężko pracuje na ulicach Sycylii.

Jak powiedział genialny inżynier aeronautyki D'Ascanio, który stworzył zarówno Vespę, jak i Ape: „Naszym celem było wypełnienie luki na rynku transportu użytkowego w okresie bezpośrednio powojennym poprzez zaoferowanie trójkołowego małego silnika. van, który był tani w zakupie i serwisie, łatwy w prowadzeniu, zwrotny nawet w najbardziej ruchliwym ruchu miejskim, a przede wszystkim odpowiednie, szybkie i opłacalne rozwiązanie do dostarczania do domu towarów zakupionych w sklepach.

Po II wojnie światowej Włosi nie mogli sobie pozwolić na transport osobowy. W 1947 roku projektant samolotów Corradino D'Ascanio wymyślił lekki i prosty trzykołowy pojazd użytkowy, który znalazł uznanie u Piaggio. Pierwszy model był przewodową adaptacją dwukołowego skutera firmy Vespa, dodając dwa tylne koła i płaskie łóżko użytkowe nad tylną osią.
Pierwsze modele były wyposażone w silniki o pojemności 50 cm3, 125 cm3 lub 150 cm3, a później 175 cm3. Do 1964 Ape D dodano kabinę, aby chronić kierowcę przed żywiołami.

Leave a comment

All comments are moderated before being published