Wynajem na własność

Jeśli chodzi o zakup sprzętu medycznego dla Twojej placówki, ważne jest, abyś sam zdecydował, czy wolisz wypożyczyć, czy kupić. Należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekty finansowe, ale każda droga, którą zdecydujesz się pójść, będzie miała pewien wpływ na twoich pacjentów i członków personelu.

Które z rozwiązań jest najlepsze dla Twojej instytucji?

Kiedy wypożyczyć:

Według statystyk większość sprzętu medycznego jest leasingowana lub finansowana, a nie kupowana. Dlaczego jest to tak popularny wybór wśród konsumentów? Przeczytaj poniżej, aby się dowiedzieć.

To sprzęt krótkoterminowy.

Czy sprzęt, którego zakup rozważasz, jest czymś, czego Twoja instytucja nie będzie używać regularnie lub przez długi czas? Jeśli tak, wypożyczenie produktu może być lepszą decyzją finansową. Jeśli zdasz sobie sprawę, że nie używasz tylu wypożyczonych maszyn, ile myślałeś, możesz dostosować ilość wypożyczanych produktów, zamiast kupować więcej, niż potrzebujesz.

Nie chcesz się martwić o naprawy.

Firma, od której wynajmujesz, często zajmuje się naprawami sprzętu, za które w przeciwnym razie musiałbyś zapłacić za siebie, gdybyś był właścicielem sprzętu. Brak konieczności martwienia się o te naprawy może w efekcie zaoszczędzić duże pieniądze.

Sprzęt jest stale aktualizowany do nowych wersji.

Wynajem umożliwia wymianę sprzętu na najnowszą i najlepszą technologię, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić, że Twój produkt się zdezaktualizuje. Jeśli ten produkt jest czymś, co stale ewoluuje przez lata, możesz zdać sobie sprawę, że zakup sprzętu może być długoterminowym błędem finansowym.

Kiedy kupić:

Tak jak kupno domu jest lepszą inwestycją długoterminową niż wynajem, tak samo jest z zakupem sprzętu medycznego. Poniżej wyjaśnimy, kiedy należy kupować, a nie wynajmować.

Ten podstawowy element wyposażenia będzie Ci potrzebny często i przez długi czas.

Wypożyczenie sprzętu, który nie jest często używany i jest przeznaczony do krótkotrwałego użytku, ma sens. Z drugiej strony, jeśli jest to produkt, który będzie Ci służył przez długi czas i jest to coś, z czego będziesz często korzystać w swojej instytucji, rozsądniej byłoby dokonać pełnej inwestycji.

Naprawy są warte inwestycji.

Ważne jest, aby zastanowić się, jakie naprawy będą musiały zostać wykonane przez cały okres eksploatacji produktu. Weź pod uwagę, ile kosztuje zakup sprzętu i ile kosztują zwykłe naprawy. Jeśli naprawy zdarzają się rzadko i nie są tak drogie w porównaniu z ceną wynajmu, zakup może być dla Ciebie wyborem.

To ponadczasowy sprzęt.

Jeśli sprzęt medyczny, którego szukasz, nie musi być stale ulepszany przez cały okres jego eksploatacji, dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu, a nie wypożyczenia. Niektóre urządzenia trzeba wymieniać co kilka lat i wymieniać na ulepszoną technologię, ale niektóre rzeczy są standardowe i nie zmieniają się tak bardzo na przestrzeni lat.

Z dumą oferujemy produkty dostępne zarówno do zakupu, jak i wynajmu oraz posiadamy rzetelne doświadczenie, które pomoże Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojej firmy. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy wypożyczyć lub kupić sprzęt medyczny, skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci w podjęciu decyzji.

Zainteresowanych prosimy o wiadomość: info@medica91.com 

Leave a comment

All comments are moderated before being published