Discord imagination

Telemedycyna 

Następuje wyraźna zmiana w ochronie zdrowia. Opieka zdrowotna przenosi się z gabinetu lekarskiego / poradni na miejsce pobytu pacjenta.

Telemedycyna pozwala nam zobaczyć pacjentów, tam gdzie mieszkają, a nie przez krótki czas, kiedy medyk może ich zobaczyć w klinice albo poradni.

Dostęp do wysokiej jakości urządzeń telemedycznych z dobrze dopracowanym user experience jest utrudniony. Medycy nie mają czasu na naukę skomplikowanych systemów. Cena i możliwość fizycznego testowania urządzenia oraz szkolenia odgrywają ogromny faktor przy adopcji nowych technologii przez służbę zdrowia.

Do wykreowania grafiki poprosiłem Discord: 

The concept: Telemedicine allows us to see patients where they live, not for a short time, when a medic can see them in a clinic. Doctor With medical instruments and equipment.

telemedicine

/ˈtɛlɪˈmɛds(ə)n,ˈtɛlɪˈmɛdɪsɪn/

noun

  1. the remote diagnosis and treatment of patients by means of telecommunications technology 

Rozwijając temat:

Opieka zdrowotna w warunkach domowych ma długą historię. Na przykład artykuł z 1879 r. W „Lancet” mówił o używaniu telefonu w celu ograniczenia niepotrzebnych wizyt w poradniach i przychodniach.

Zdalne monitorowanie rozwinęło się pełniej w programie kosmicznym Merkurego (1958–1963), kiedy Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) rozpoczęła prowadzenie monitoringu fizjologicznego na odległość.

Telemedycyna to dziedzina złożona, czasami używana jako synonim w bardziej ograniczonym sensie do opisu zdalnych usług klinicznych, takich jak diagnostyka i zdalne monitorowanie pacjentów. Duże zastosowanie telemedycyna znajduje w środowisku chirurgicznym, które wykorzystuje ją do prowadzenia operacji "na odległość".

Dalsze informacje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK207141/

W 1925 r. okładka magazynu Science and Invention przedstawiała lekarza diagnozującego pacjenta drogą radiową, aw ramach wyobrażenia sobie urządzenia, które pozwoliłoby na wideo-badanie pacjenta na odległość.

Zdalne monitorowanie rozwinęło się pełniej w programie kosmicznym Merkurego (1958–1963), kiedy Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) rozpoczęła prowadzenie monitoringu fizjologicznego na odległość.

Telemecyna

Leave a comment

All comments are moderated before being published