Ultrasonograf POCUS

Ultrasonograf w praktyce kardiologa

Obrazowanie wspomagane rozszerzoną inteligencją

Współczesna nauka pozwala ludziom uczyć maszyny jak się uczyć. Tak aby mogły być lepszymi narzędziami - mowa tutaj o aparatach USG.

 

To, co możemy osiągnąć dzięki sile sztucznej inteligencji, jest ogromne, a EchoNous zgromadził jednych z najlepszych naukowców i wizjonerów w branży, aby dokonać radykalnej poprawy tam, gdzie ma to znaczenie, w miejscu opieki nad pacjentem.

 B2B DLA LEKARZY SKLEP ONLINE

KOSMOS to ultraprzenośne hybrydowe USG urządzenie zdolne do obrazowania w jakości diagnostycznej, dorównującej tym stacjonarnym, droższym ultrasonografom opartym na wózkach.

 

Wydajność obrazowania

EchoNous Inc.  położył bardzo duży nacisk na wbudowanie sztucznej inteligencji w poręczny ultrasonograf POCUS Kosmos mając na celu podniesienie jakości obrazowania i wydajności narzędzi diagnostyki medycznej.

 

Kosmos to zupełnie nowy ultrasonograf. Jest lepszy pod każdym względem: ostrzejszy obraz, wyższa rozdzielczość i dwukierunkowy transfer danych pacjenta do zapisu cyfrowego w połączeniu ze wspomaganiem rozszerzonej inteligencji wspomagającej decyzje kliniczne. 

Pierwsze ręczne USG wspomagane sztuczną inteligencją narzędzie zwiększające pewność diagnostyczną w miejscu opieki,  przy łóżku pacjenta. Teraz każdy klinicysta może: wykonać ocenę serca, płuc i jamy brzusznej w ciągu kilku minut.

 Przenośny aparat Usg. Ultrasonografy Kosmos Echo Nous wykorzystują postęp głębokiego uczenia się w zakresie obrazowania komputerowego i uczenia maszynowego, aby zapewnić szybsze, bardziej precyzyjne i łatwiejsze w użyciu narzędzia POCUS.

Teraz echo serca - pełny raport można zrobić w minutę, 1 kliknięciem. Zamiast 100-200 kliknięć i 20-40 minut badania. Ultrasonograf Kosmos oferuje badanie Dopplerowskie (CW i PW) z jakością obrazu porównywalną z systemami opartymi na wózkach - wszystko w jednym ultraprzenośnym urządzeniu.

 

Kosmos POCUS „demokratyzuje” (w znaczeniu: uelastycznia) obrazowanie na wysokim poziomie, czyniąc ją dostępną dosłownie dla wszystkich w taki sposób,  że „każdy może to zrobić” – nie tylko echo-kardiolodzy, ale także interniści bez czasochłonnych szkoleń. 

Zapoznaj się z naukowymi opracowaniami nt. zastosowania ultrasonografów POCUS:

A prospective validation of a deep learning-based automated workflow for the interpretation of the echocardiogram  

https://academic.oup.com/ehjcimaging/article/23/Supplement_1/jeab289.002/6522456?login=false#

A Novel Handheld Echocardiography Device with Continuous-Wave Doppler Capability: Implications for the Evaluation of Aortic Stenosis Severity

https://www.onlinejase.com/article/S0894-7317(22)00449-7/fulltext

Artificial Intelligence in Cardiology—A Narrative Review of Current Status

https://www.mdpi.com/2077-0383/11/13/3910/htm

 

 

Leave a comment

All comments are moderated before being published