LEXSA POCUS ultrasonograf przenośny - ręczny

Poręczne USG jak STETOSKOP 

Obrazowanie ultrasonograficzne właśnie przechodzi rewolucję podobną do tej, jakiej doświadczyły technologie komputerowe  spowodowane przyspieszeneim rozwoju przenośnych, wydajnych i przystępnych cenowo systemów. 

Akceptacja POCUS USG była utrudniona zbyt długo ze względu na wysokie koszty i duże rozmiary ultrasonografów.

Teraz POCUS USG pozwala na lepsze przepływy pracy. Szkolenia i warsztaty się demokratyzują stając się łatwo dostępne i efektywne.

Podobnie dzisiaj  systemy ultrasonograficzne rozwinęły się do tego stopnia, że przenośne USG mogą teraz bezproblemowo zmieścić się  w torbie lekarza przy cenie od 10K do 60K PLN (co stanowić może 1/5 wartości USG opartych na kółkach). Co więcej, możliwości obrazowania znacznie przewyższają wiele najlepszych aparatów ultrasonograficznych sprzed paru lat.

Hybrydowe systemy USG POCUS pozwalają na stosowanie zarówno w miejscu opieki jak i stacjonarnie w gabinecie przez bezprzewodowe wyświetlanie badań na wielkich ekranach HD TV przez np. ChromeCast.

Cena POCUS USG 

Stosunkowo niski koszt tych urządzeń i wygoda, funkcje jakie zapewniają, mogą usunąć bariery utrudniające wdrożenie ultrasonografii w miejscu opieki, czyniąc tę ​​umiejętność kliniczną bardziej powszechną i dostępną.

Telemedycyna

Możliwości telemedycyny zapewniają również możliwość uczenia się i wzajemnej współpracy, łącząc użytkownika z innymi w czasie rzeczywistym w celu uzyskania wsparcia. Obecnie w Polsce dostępnych jest wiele wysokiej jakości opcji ręcznych urządzeń USG, z których każda ma swoje wady i zalety.

Kosmos EchoNous 

Kosmos POCUS „demokratyzuje” w znaczeniu: uelastycznia) obrazowanie na wysokim poziomie, czyniąc ją dostępną dosłownie dla wszystkich w taki sposób,  że „każdy może to zrobić” – nie tylko anestezjolodzy echo-kardiolodzy i kardiolodzy.

Zalety POCUS 

Jedną z głównych zalet POCUS USG jest to, że może być łatwo stosowany przez wszystkich lekarzy bez SKOMPLIKOWANYCH i KOSZTOWNYCH szkoleń.

Dzisiaj niektóre z POCUS USG jak Kosmos, zapewniają szkolenia wgrane w aparat, aby ułatwić lekarzom szybkie opanowanie sztuki obrazowania.

Wcześniejsze badania sugerują, że lekarze z ograniczonym doświadczeniem w ultrasonografii mogą uzyskać biegłość w obrazowaniu po ograniczonym szkoleniu, takim jak 1-dniowe warsztaty i zaledwie 20 skanów próbnych.

Warto zauważyć, że American College of Chest Physicians (ACCP) wymaga 20 skanow TTE, aby zdobyć świadectwo ukończenia POCUS.

Dzisiaj za pomocą POCUS USG echo serca - pełny raport można zrobić w minutę, 1 kliknięciem. Zamiast 100-200 kliknięć i 20-40 minut badania.
Fascynująca technologia, ponieważ „demokratyzuje” (w znaczeniu: uelastycznia) obrazowanie na wysokim poziomie, czyniąc ją dostępną dosłownie dla wszystkich lekarzy.
 

Kosmos AI TRIO pomaga skanującym szybko przejść od nowicjusza do eksperta. Dzięki wskazówkom w czasie rzeczywistym co do umiejscowienia sondy i technik wykrywania organów w celu niezawodnej identyfikacji i opisywania struktur, łatwo można zwiększyć dokładność i zyskać pewność diagnozy.

 

DopplerEcho sercaEchokardiologiaPocusStetoskopStetoskop cyfrowyStetoskop elektronicznyTelemecynaUltrasonografUsg

Leave a comment

All comments are moderated before being published